03.04.2014 10:00

Програма на X международен фестивал на туристическия филм “На източния бряг на Европа”

8 април
Клуб Таралеж - Модул “Специална филмова колекция”
17:00ч. – „Води ме към Питкерн” – 2013 г. документален филм Великобритания, 55 мин. режисьор / сценарист / продуцент: Джулиън МакДонъл;
20:00ч. - „Един каубой в България” – 2009 г. документален филм България, 43 мин. режисьор: Марияна Евстатиева – Биолчева, продуцент: Пламен Йорданов, сценарий: Пенчо Ковачев и Марин Дамянов, оператор: Людмил Христов.
9 април
Клуб Таралеж Модул “Специална филмова колекция”
17:00ч. – „Ком – Емине” – 2013 г. документален филм България, 51 мин. режисьор: Никола Барбов, главен асистент: Александър Иванов, оператори: Никола Барбов / Богомил Големанов, монтаж: Мартин Петров, художник: Косара Иванова, музика: Нешо Нешев / REBELITES.
20:00ч. - „Средновековните занаяти на Търново” – 2012 г. документален филм България, 43 мин. продуцент: Община Велико Търново, режисьор: Мария Карагьозова, сценарий: Весела Янева-Христова и Горан Атанасов, монтаж и постпродукция: Ивайло Василев, оператор: Съби Събев.
10 април
Изложбени зали “Рафаел Михайлов” - Модул “Състезателна програма”
17:00ч. - 17:30ч. Официално откриване на фестивала;
17:30ч. - 19:00ч. Прожекции на номинираните за награда филми от състезателната програма.
Клуб ”Мелон” - Модул “Филмови спомени”
19:00ч. - 20:00ч. “Надвечер” – 1976 г. филм на Оскар Кристанов, 21 мин. среща с Христо Илиев – сценарист;
Голяма зала на Община Велико Търново - Модул “Киното и града”
19:00ч. – 22:00ч. “Старинната монета” – 1965 г. копродукция България – ГДР. 82 мин., филм на Владимир Янчев с участието на Манфред Круг, Лиана Антонова, Григор Вачков, Георги Попов и др.
11 април
ТИЦ “Царевград Търнов”
10:00ч. - 13:00ч. - познавателна програма за участниците (екскурзия, музей, изложба).
Хотел „Болярски”
14:00ч. – 15:00ч. - презентация на Република Корея. Прием на посланика на Република Корея н.пр. г-н Шин Менг-хо.
Изложбени зали “Рафаел Михайлов” - Модул “Състезателна програма”.
16:00ч. - 19:00ч. - Прожекции на номинираните за награда филми от състезателната програма;
Клуб ”Мелон” - Модул “Филмови спомени”;
19:00ч. - 20:00ч. “Откровения на Землънския Зограф” – 1987 г., 11 мин., среща с Константин Григориев – сценарист;
Голяма зала на Община Велико Търново - Модул “Киното и града”;
19:00ч. – 19:20ч. -  “Островът” – Новата територия на Бургас - презентация;
19:20ч. – 22:00ч. “Островът” – 2011 г. копродукция България – Швеция. 80 мин., филм на Камен Калев с участието на Туре Линдхардт, Летисия Каста, Бойка Велкова, Руси Чанев, Михаил Мутафов и др.
12 април
Изложбени зали “Рафаел Михайлов” - Модул “Състезателна програма”;
11:00ч. - 13:00ч. Прожекции на номинираните за награда филми от състезателната програма;
14:00ч. - 16:00ч. Прожекции на номинираните за награда филми от състезателната програма.
Клуб Таралеж
14:00ч. – 17:00ч. Модул “Специална филмова колекция”;
Ком – Емине” – 2013 г. документален филм България, 51 мин., режисьор: Никола Барбов, главен асистент: Александър Иванов, Оператори: Никола Барбов / Богомил Големанов, монтаж: Мартин Петров, художник: Косара Иванова, музика: Нешо Нешев / REBELITES;
Води ме към Питкерн” – 2013 г. документален филм Великобритания, 55 мин. режисьор / сценарист / продуцент: Джулиън МакДонъл;
Един каубой в България” – 2009 г. документален филм България, 43 мин., режисьор: Марияна Евстатиева – Биолчева, продуцент: Пламен Йорданов, сценарий: Пенчо Ковачев и Марин Дамянов, оператор: Людмил Христов;
Средновековните занаяти на Търново” – 2012 г. документален филм България, 43 мин. продуцент: Община Велико Търново, режисьор: Мария Карагьозова, сценарий: Весела Янева-Христова и Горан Атанасов, монтаж и постпродукция: Ивайло Василев, оператор: Съби Събев.
Музейна зала “Учредително събрание”
17:00ч. - 19:00ч. Церемония по награждаване.
Народно читалище “Надежда”
20:00ч. - 21:30ч. Официално закриване на МИ “Културен туризъм”.
Площад “Царевец”
21:30ч. – Аудио-визуален спектакъл “Звук и светлина”.

 

 
© 2020 Община Велико Търново. Условия за поверителност. Условия за ползване.