09.07.2012 14:42

Спортен клуб “Зоки” взе домакинството на Националния квалификационен танцов турнир през октомври

Танцьорите от спортен клуб ”Зоки” станаха носители на голямата награда купа - приз ”Олимп” на Шестия фестивал на изкуствата “Хармония и сила”.

Културната проява, от която нашите състезатели се завърнаха с 13 купи, 21 златни ,18 сребърни и 14 бронзови медала,  се проведе от 28.06 до 5.07.2012 г. в град Созопол. В танцовата феерия се включиха над 500 млади дарования от София, Пловдив, Бургас, Пазарджик, Добрич, Свиленград , Пещера, Несебър и др.

Участвалите 20 танцьори  от болярския град спечелиха 13 купи, 21 златни, 18 сребърни и 14 бронзови медала.  Любослава Лазарова, завоювала 3 златни  и 4 сребърни медала, стана носител на приза “Талант” и получи парична премия, деветгодишният Виктор Цветанов грабна титлата “Мистър Олимп 2012 “. Елизабет Маринова прибави към колекцията си нови 4 златни медала, а най-малката в отбора Ралица Стойчева, също спечели  злато.

Благодарение на отличното си представяне спортен клуб “Зоки" ще бъде домакин на Националния танцов турнир през месец октомври, в който ще бъдат дадени квоти за предстоящите международни танцови турнири. ”Състезателите ще  почиват само  един месец и започваме засилена подготовка за  турнира, на който  ще бъдем организатори и домакини и имаме амбицията да превърнем в един грандиозен танцов фестивал. Ще го проведем съвместно с Общината под патронажа на кмета Даниел Панов”, каза ръководителката на  клуба Зорица Радловска.

© 2024 Община Велико Търново. Условия за поверителност. Условия за ползване.