Министър-председателят Бойко Борисов и кметът на общината Даниел Панов прерязаха лентата на пивоварна „Бритос” във Велико Търново.
Фабриката е разположена на площ от 13 дка в Западната индустриална зона на града. 20 млн. лв. са инвестирани в завода с производствен капацитет от 20 млн. литра бира годишно. Разкрити са нови 40 работни места. Първите количества пиво в кенчета и пластмасови бутилки вече са в големите търговски вериги.
„За мен това е добра крачка за развитието на нашата икономика, за развитието на нашия бизнес и смятам, че в бъдеще ще имаме много инвеститори в нашия град, за да бъде той по-добре развит”, подчерта в приветствието си кметът Даниел Панов.
Депутатите от ГЕРБ Евгени Стоев, Христо Христов и Мирослав Петков, областният управител проф. Пенчо Пенчев, председателят на Великотърновския общински съвет Николай Ашиков бяха сред официалните лица на церемонията по откриването на пивоварната. Водосвет за здраве и успех отслужи свещеноиконом Славчо Иванов.
На журналистически въпрос ще бъдат ли преместени отдели на НАП във Велико Търново премиерът отговори: „Засега не, защото струва много пари. Когато дойде времето”.
Бойко Борисов коментира и бъдещето на летището в Горна Оряховица. Според него от аеропорта може да се изнася стока, и по-конкретно агнешкото, телешкото, пилешкото за Катар. „Летището ще го пазим и ще търсим начини да го развием”, посочи министър-председателят.
За това, че Проходът на републиката е още без акт 16 премиерът обвини управляващите от тройната коалиция. „Ще отидете да ги питате защо са ни оставили незаконни пътища. Защото те все забравят. Нагли са и говорят глупости”, отсече Борисов.
По-късно правителственият ръководител се срещна с ръководството на ФК „Етър 1924”. Старши треньорът на отбора Цанко Цветанов подари на премиера фланелка на клуба.
Още Новини
Даниел Панов: „Над 100 са сигналите за мръсен въздух от сутринта, сезирам МОСВ – „Кроношпан“ не може да обгазява целия град“
Над 100 са сигналите за замърсяване на въздуха във Велико Търново само за последните 12 часа. Всеки един от тях е свързан с възобновената производствена дейност на завода на „Кроношпан“.…
Поредна кампания за събиране на опасни отпадъци стартира във Велико Търново
Традиционната за Велико Търново кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата отново ще се проведе в старопрестолния град – на 17 и 18 юни. Инициативата е на Общината и…
Продължава почистването на дъждоприемните шахти и отоци във Велико Търново
Ново почистване на дъждоприемните шахти и уличните отоци се извършва във Велико Търново през последните две седмици. Близо 1000 е общият брой на съоръженията, които се обхождат, отварят и почистват,…