ПРОТОКОЛ № 3

 

 

ОТ ЗАСЕДАНИЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ ВЕЛИКО ТЪРНОВО, ПРОВЕДЕНО НА 27.11.2003 г.ОТ 09:25 ч. В ЗАЛАТА НА ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО

 

На заседанието присъстваха 35 /тридесет и пет/ общински съветници, отсъстваха двама г-н П. Антонов и д-р Мария Рачева.

Присъстваха още д-р Румен Рашев Кмет Община Велико Търново, г-жа Мина Илиева Главен секретар на Община Велико Търново, директори и началници на отдели към общинска администрация, журналисти и граждани.

Г-Н НИКОЛАЙ ТАЧЕВ откри заседанието и запозна общинските съветници с постъпилите заявления в деловодството на Общински съвет. Заявление от д-р Мария Иванова Рачева, която се отказва от участие в Общински съвет Велико Търново като общински съветник и моли на нейно място да бъде включен следващия кандидат от листата на “Обединение за Велико Търново”. На основание на цитираната молба г-н Николай Тачев обяви предсрочното прекратяване на пълномощията на общинския съветник Мария Рачева при условията на чл. 30, ал. 4, т. 3 и във връзка с чл. 30, ал. 6 от ЗМСМА. Препис-извелчение от настоящия протокол да бъде изпратен на Общинската избирателна комисия за вземане на решение. Заявление от група “Обединена левица” във връзка със състава на избраното ръководство на групата: председател – Атанас Атанасов, зам.-председател – Мариана Бояджиева. Постъпило заявление от група ВМРО-БНД, в което се определя председател на групата общински съветници – г-н Йордан Грозданов.

Г-Н НИКОЛАЙ ТАЧЕВ даде думата на общинските съветници за предложения и допълнения по следния проект за

ДНЕВЕН РЕД:

1. Приемане на Правилник за организацията и дейността на Общински съвет Велико Търново, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация.

2. Определяне състава и председателите на постоянните комисии на Общински съвет Велико Търново.

3. Определяне представители на Община Велико Търново в Националното сдружение на общините в Република България.

4. Проект за решение относно привеждане капитала на “Обществено хранене” ООД Велико Търново в съответствие с изискванията на Закона за деноминацията на лева, Търговския закон и извършване на произтичащите от това промени в дружествения договор. /Вх. № 019/21.11.2003 г./

Изказвания не бяха направени.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма, Общински съвет Велико Търново прие следния

ДНЕВЕН РЕД:

1. Приемане на Правилник за организацията и дейността на Общински съвет Велико Търново, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация.

2. Определяне състава и председателите на постоянните комисии на Общински съвет Велико Търново.

3. Определяне представители на Община Велико Търново в Националното сдружение на общините в Република България.

4. Проект за решение относно привеждане капитала на “Обществено хранене” ООД Велико Търново в съответствие с изискванията на Закона за деноминацията на лева, Търговския закон и извършване на произтичащите от това промени в дружествения договор. /Вх. № 019/21.11.2003 г./

ПО ТОЧКА ПЪРВА Г-Н Н. ТАЧЕВ поясни, че Правилникът ще бъде приет на основание чл. 21, ал. 3 от ЗМСМА и добави, че комисията работила по изготвянето на проекта е имала предвид новата редакция на ЗМСМА, досегашния правилник, разработен вариант от НСОРБ, вариант на проект разработен от НАПОС, както и материали от ФРМС.

Г-Н Н. ТАЧЕВ даде думата на общинските съветници за мнения, допълнения и корекции по предложения текст.

Г-Н Т. ТОДОРОВ от името на група “СДС-Велико Търново” предложи следните корекции: в чл. 41, ал. 2 към първото изречение да се добави “които не могат да бъдат членове на една група общински съветници”; в чл. 44, ал. 4 да остане първото изречение и да отпадне второто, т.е. да не се дава възможност в Правилника да действа т. н. “падащ кворум”, който е популярен като процедура, но е несериозен; в чл. 53, ал. 4 в първото изречение да отпадне текстът след запетаята “ако намери тяхното искане за основателно” и да се продължи с второто изречение “В случай че няма готовност....”

Г-Н А. АТАНАСОВ прочете предложението за корекции от името на група “Обединена левица”: в чл. 9 да стане “постоянно действаща комисия от 5 до 9 души”; в чл. 22, ал. 1 след “постоянните” да се добави “и временните”; в чл. 29, т. 1 вместо чл. 23 да се запише чл. 25 и поясни, че това е техническа грешка; в чл. 37 също е техническа грешка вместо “собствености” да се запише “собственост”; в чл. 39, ал. 2 след написаното “при определяне състава” да се добави “и ръководствата па постоянните комисии” и да се допълни ново изречение към следващата алинея “Председателят и секретарят не могат да бъдат от една група”; в чл. 41, ал. 2 се добави следния текст: “Секретарят отговаря за воденето на съкратения протокол, в който се вписват всички взети становища”, в чл. 48 се добавя “пред Общинския съвет”; в чл. 55 се разместват местата на ал. 4 и ал. 5, а в ал. 6 отпада текста “във времето, определено за съответната група”; в чл. 59, ал. 2 отпада “след гласуването”; в чл. 60 текста: “или са се изказали представителите на всички групи и няма направени искания за удължаване на времето” се заменя с текста “и няма други заявки за изказвания”; в чл. 63, ал. 2 отпада трето и четвърто изречение и се включва нова ал. 3 със следния текст: “Всички присъстващи в залата на Общинския съвет са длъжни да изключат мобилните си телефони”, като допълни, че това се отнася и за гражданите; в чл. 86, ал. 2 отпада “и продължава един час”; чл. 87 и 88 да се впишат преди чл. 86, т.е. чл. 87 става чл. 86, чл. 88 става чл. 87, а чл. 86 става чл. 88; в чл. 87, ал. 3 се добавя “както и разискванията по тях”; в чл. 105 към текста “Кметът на Общината и Председателят на Общинския съвет се уведомяват” се добавя “взаимно”; в предходните и заключителни разпоредби параграф единствен става § 1, а като § 2 се записва текста: “С приемането на настоящия правилник Общинския съвет отменя до сега действащия правилник”.

Г-Н Х. ХАДЖИХАСАН от името на група “Диалог за Велико Търново” предложи в чл. 21 текстът “на служител в общинската администрация” се замени с “на Председателя на Общинския съвет”и допълни, че това важи и за чл. 21, ал. 4.

Г-Н И. ХАРАЛАМПИЕВ предложи ПК по етика и сигнали на гражданите да се казва ПК по проблемите на гражданското общество.

Г-Н М. МИХОВ предложи на г-н Атанасов да направи корекция в предложението си по чл. 63, ал. 3.

Г-Н А. АТАНАСОВ коригира предложението си с текста: “мобилните телефони да са включени на тих режим”.

Г-Н И. ХАРАЛАМПИЕВ направи редакционно уточнение на чл. 21, ал. 3 и ал. 4 да отпадне думата “средна” и да се запише “една брутна дневна ставка”.

Г-Н М. МИХОВ предложи работа по гласуване на предложенията да бъде по поредния номер на членовете в правилника, а не по реда на тяхното постъпване.

Никой от общинските съветници не се обяви против направеното предложение.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване направените предложения.

Постъпило предложение за корекция по чл. 9 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 21, ал. 3 и ал. 4 – с 20 гласа “за”, 6 “против” и 9 “въздържал се” бе прието.

Г-Н А. АТАНАСОВ изрази отрицателен вот, като обясни че темата е чувствителна за гражданското общество.

Постъпило предложение за корекция по чл. 22, т. 1 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ обясни, че предложенията във връзка с чл. 29, ал. 1 и чл. 37 са техническа грешка и не е необходимо да се подлагат на гласуване.

Постъпило предложение за корекция по чл. 37 – с 27 гласа “за”, 1 “против” и 8 “въздържал се” бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 39, ал. 2 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н Т. ТОДОРОВ оттегли предложението си във връзка с чл. 41.

Постъпило предложение за корекция по чл. 44, ал. 4 – с 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 48 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 53, ал. 4 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 55, ал. 4 и ал. 5 и включване на нова ал. 6 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н А. АТАНАСОВ изказа мнение, тъй като в залата присъства и д-р Рачева, след освобождаването й като общински съветник в началото на заседанието, тя не трябва да участва в гласуването.

Постъпило предложение за корекция по чл. 63, ал. 2 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за нова ал. 3 в чл. 63 – с 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н А. АТАНАСОВ отбеляза, че е редно да отпадне т. 6 от чл. 22.

Предложението на г-н Атанасов – с 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 86, ал. 2 – с 29 гласа “за”, 2 “против” и 3 “въздържал се” бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 87, ал. 3 – с 33 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 86, 87 и 88 – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н С. ВИТАНОВ предложи прегласуване.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението за прегласуване.

С 33 гласа “за”, 2 “против” и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Прегласуване на постъпило предложение за корекция по чл. 86, 87 и 88 – с 32 гласа “за”, 2 “против” и 1 “въздържал се” бе прието.

Постъпило предложение за корекция по чл. 105 – с 34 гласа “за”, 1 “против” и “въздържал се” – няма бе прието.

Постъпило предложение за корекция във връзка с предходните и заключителни разпоредби – с 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване целия правилник с така направените корекции.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма, Общински съвет Велико Търново прие

РЕШЕНИЕ № 7

ОТНОСНО: Приемане на Правилник за дейността на Общински съвет Велико Търново, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация.

На основание чл. 21, ал.3 от ЗМСМА, Общински съвет Велико Търново

Приема Правилник за организацията и дейността на Общински съвет Велико Търново, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация.

Приложение: Правилник за организацията и дейността на Общински съвет Велико Търново, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация, неразделна част от това решение.

ПО ТОЧКА ВТОРА Г-Н Н. ТАЧЕВ прочете поименно постъпилите предложения от групите общински съветници за да бъдат вписани в съответните състави на комисиите.

Г-Н А. АТАНАСОВ отбеляза, че за постоянната комисията по общинска собственост не е получено съгласие на преговорите с представителите на групи, кой ще е председател и предложи първо дебата да започне с нея и допълни, че трябва да се гласува първо състава на комисията и след това да се гласува за председател.

Г-Н Н. ТАЧЕВ запозна общинските съветници с резултата от консултациите, в който се разпределят само бройките на общинските съветници в съответните комисии и представителите на групите във всяка комисия. Според квотния принцип “Обединена левица” разполага с 38 участия като членове и с 5 председателски места, “СДС-Велико Търново” разполага със 17 участия включително 2 председателски места, група “НДСВ и ДПС” общо като членове 14 места включително 2 председателски места, група “Диалог за Велико Търново” общо 12, включително 2 председателски места, група “ВМРО-БНД” общо 7 включително 1 председателско място. Г-н Тачев прочете и разпределението на местата по квоти за всяка една от постоянните комисии.

Г-Н С. ВИТАНОВ помоли г-н Тачев да прочете имената на хората, които са се подписали под споразумението.

Г-Н Н. ТАЧЕВ прочете имената на подписалите се.

Г-Н Х. ХАДЖИХАСАН предложи за председател на комисията по общинска собственост г-н Паскал Паскалев.

Г-Н Н. ТАЧЕВ предложи първо да бъде подложена на гласуване ПК по общинска собственост.

С 21 гласа “за”, 9 “против” и 4 “въздържал се” предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ прочете поименните предложенията касаещи ПК по общинска собственост.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по общинска собственост бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението председател на ПК по общинска собственост да бъде г-н Паскал Паскалев.

С 20 гласа “за”, “против” – няма и 15 “въздържал се”, предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по териториално и селищно устройство.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ТСУ бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-жа Румяна Брайнова да бъде председател на ПК по ТСУ.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по бюджет и финанси.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и 1 “въздържал се” предложението за състава на ПК по БФ бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Камен Алексиев да бъде председател на ПК по БФ.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и 1 “въздържал се” предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по здравеопазване и социални дейности.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ЗСД бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението д-р Миладин Ковачев да бъде председател на ПК по ЗСД.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по земеделие, гори и околна среда.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ЗГОС бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Гани Пантилеев да бъде председател на ПК по ЗГОС.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по местно самоуправление, нормативна уредба, регионална политика и евроинтеграция.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по МСНУРПЕ бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Иван Иванов да бъде председател на ПК по МСНУРПЕ.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по образование и наука.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ОН бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението проф. Иван Харалампиев да бъде председател на ПК по ОН.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по култура, културно-историческо наследство, вероизповедания и преименувания.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ККИНВП бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Иван Александров да бъде председател на ПК по ККИНВП.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по икономически въпроси, стопанска политика и инвестиции.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ИВСПИ бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Йордан Грозданов да бъде председател на ПК по ИВСПИ.

С 35 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на Надзорния съвет по приватизация и следприватизационен контрол.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на НСПСПК бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Тодор Тодоров да бъде председател на НСПСПК.

С 34 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК за децата, младежта, спорт и туризъм.

С 33 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ДМСТ бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-жа Мариана Бояджиева да бъде председател на ПК по ДМСТ.

С 33 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване състава на ПК по проблемите на гражданското общество.

С 33 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението за състава на ПК по ПГО бе прието.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението г-н Ангел Великов да бъде председател на ПК по ПГО.

С 33 гласа “за”, “против” – няма и “въздържал се” – няма предложението бе прието.

С така направеното гласуване, Общински съвет Велико Търново прие

РЕШЕНИЕ № 8

ОТНОСНО: Определя състава и председателите на Постоянните комисии на Общински съвет Велико Търново

На основание чл. 21, ал.1, т. 1 от ЗМСМА, Общински съвет Велико Търново

Определя следния състав на Постоянните комисии на Общински съвет Велико Търново

 

1. Комисия по териториално и селищно устройство;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Румяна Иванова Брайнова Председател
2 Николай Йорданов Тачев Член
3 Вилдан Хасанова Уручева Член
4 Хасан Илияз Хаджихасан Член
5 Екатерина Иванова Колева Член
6 Пламен Анатолиев Легкоступ Член
7 Драгни Стефанов Драгнев Член
8 Стоян Витанов Витанов Член
9 Петко Михайлов Тюфекчиев Член

 

2. Комисия по бюджет и финанси;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Камен Михайлов Алексиев Председател
2 Жени Нисторова Сапунджиева Член
3 Илиян Николаев Ноев Член
4 Атанас Петров Парушев Член
5 Валентин Ненков Цанков Член
6 Гани Монев Пантилеев Член
7 Иван Величков Иванов Член

 

3. Комисия по здравеопазване и социални дейности;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Миладин Стефанов Ковачев Председател
2 Милен Василев Михов Член
3 Квота на “Диалог за В.Търново” Член
4 Жана Георгиева Минчева Член
5 Анелия Маринова Сиракова Член
6 Марияна Радева Бояджиева Член
7 Лидия Илиева Прокопова Член

 

4. Комисия по земеделие, гори и опазване на околната среда;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Гани Монев Пантилеев Председател
2 Жени Нисторова Сапунджиева Член
3 Илиян Николаев Ноев Член
4 Албена Григорова Генчева Член
5 Тодор Дамянов Тодоров Член
6 Румяна Иванова Брайнова Член
7 Георги Ангелов Георгиев Член

 

5. Комисия по местно самоуправление, нормативна уредба, регионална политика и евроинтеграция;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Иван Величков Иванов Председател
2 Евгени Иванов Николов Член
3 Паскал Паскалев Паскалев Член
4 Албена Григорова Генчева Член
5 Жана Георгиева Минчева Член
6 Георги Тодоров Стефанов Член
7 Петко Михайлов Тюфекчиев Член

 

6. Комисия по образование и наука;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Иван Харалампиев Иванов Председател
2 Пламен Христов Павлов Член
3 Иван Александров Ангелов Член
4 Албена Григорова Генчева Член
5 Лидия Илиева Прокопова Член
6 Роза Димитрова Мишева Член
7 Стефан Петров Антонов Член

 

 

7.Комисия по култура, културно-историческо наследство, вероизповедания и преименувания;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Иван Александров Ангелов Председател
2 Иван Харалампиев Иванов Член
3 Милен Василев Михов Член
4 Пламен Анатолиев Легкоступ Член
5 Роза Димитрова Мишева Член
6 Румяна Иванова Брайнова Член
7 Анелия Маринова Сиракова Член

 

 

8. Комисия по икономически въпроси, стопанска политика и инвестиции;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Йордан Тодоров Грозданов Председател
2 Евгени Иванов Николов Член
3 Илиян Николаев Ноев Член
4 Атанас Петров Парушев Член
5 Валентин Ненков Цанков Член
6 Иван Величков Иванов Член
7 Стефан Петров Антонов Член

 

9. Комисия по общинска собственост;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Паскал Паскалев Паскалев Председател
2 Николай Йорданов Тачев Член
3 Хасан Илияз Хаджихасан Член
4 Тодор Дамянов Тодоров Член
5 Ангел Илиев Великов Член
6 Атанас Стефанов Атанасов Член
7 Петко Михайлов Тюфекчиев Член

 

 

10. Надзорен съвет по приватизация и следприватизационен контрол;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Тодор Дамянов Тодоров Председател
2 Николай Йорданов Тачев Член
3 Миладин Стефанов Ковачев Член
4 Йордан Тодоров Грозданов Член
5 Атанас Стефанов Атанасов Член
6 Валентин Ненков Цанков Член
7 Георги Тодоров Стефанов Член
8 Ангел Илиев Великов Член
9 Квота на “Диалог за В.Търново” Член

 

11. Комисия за децата, младежта, спорта и туризма;

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Мариана Радева Бояджиева Председател
2 Вилдан Хасанова Уручева Член
3 Йордан Тодоров Грозданов Член
4 Камен Михайлов Алексиев Член
5 Жана Георгиева Минчева Член
6 Атанас Стефанов Атанасов Член
7 Стефан Петров Антонов Член

 

12. Постоянна комисия по проблемите на гражданското общество

№ по ред Име, фамилия Статут
1 Ангел Илиев Великов Председател
2 Евгени Иванов Николов Член
3 Пламен Христов Павлов Член
4 Екатерина Иванова Колева Член
5 Драгни Стефанов Драгнев Член
6 Георги Ангелов Георгиев Член
7 Квота на “Диалог за В.Търново” Член

 

ПО ТОЧКА ТРЕТА Г-Н Н. ТАЧЕВ запозна общинските съветници с писмо получено от НСОРБ, в което се напомня, че съгласно устава на НС и на основание чл. 21, ал. 1, т. 15 от ЗМСМА новоизбрания общински съвет в двумесечен срок от провеждане на първото си заседание определя делегат и заместник-делегат за представители на общината в Общото събрание на сдружението.

Г-Н Г. СТЕФАНОВ направи предложение точката да бъде отложена, по причина че не разглеждана в постоянна комисия и изказа мнение, че никъде не е записано, че само кметът и председателят могат да бъдат делегати.

Г-Н Х. ХАДЖИХАСАН се обяви против изказването на г-н Стефанов, като подчерта че д-р Румен Рашев взема много дейно участие в Управителния съвет на сдружението и е редно общината да се представлява от кмета и от председателя на общинския съвет.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване предложението на г-н Г. Стефанов.

С 11 гласа “за”, 19 “против” и 2 “въздържал се” предложението не бе прието.

С 21 гласа “за”, 5 “против” и 4 “въздържал се”, Общински съвет Велико Търново прие

 

РЕШЕНИЕ № 9

 

ОТНОСНО: Определяне на представители на Община Велико Търново в Националното сдружение на общините в Република България

 

На основание чл. 21, ал. 1, т. 15 от ЗМСМА, Общински съвет Велико Търново

Определя за представители на Община Велико Търново в Националното сдружение на общините в Република България

 

Г-ЖА Р. БРАЙНОВА изрази отрицателен вот, като отбеляза, че въпроса е принципен и всяко едно от предложенията внесени в Общинския съвет трябва да се разглежда в комисиите.

 

ПО ТОЧКА ЧЕТВЪРТА Г-Н П. ПАСКАЛЕВ направи предложение да се допълни решението с точка отбелязваща промяната на обстоятелствата по т.1 и т. 2 от проекта за решение и допълни, че трябва да се вземе и решение представителят на общината да иска промяна в търговския регистър именно на тези обстоятелства и представи писмено своето предложение.

Г-Н Р. РАШЕВ обясни причината да се внесе настоящото предложение за разглеждане в Общинския съвет.

Г-Н Е. НИКОЛОВ попита как е ставало счетоводното приключване след като капитала не е деноминиран и предложи проекта за решение да се разгледа първо в ПК по ИСВПИ където да се представят и допълнителни материали и решението по тази точка да се вземе на извънредно заседание.

Г-Н В. БАЙНОВ обясни, че четири пъти е искал привеждане на капитала от управляващите дружеството, но това не е извършено.

Г-Н П. ЛЕГКОСТУП предложи на сесията, която ще се проведе на 04.12.2003 г. от 9.00 ч. да се разгледа настоящата точка, а от 11.00 ч. да се проведе тържествената част в аулата на ВТУ.

Г-Н Н. ТАЧЕВ подложи на гласуване направеното предложение.

С 23 гласа”за”, “против” – няма и 10 “въздържал се” предложението бе прието.

Поради изчерпване на дневния ред 3-то заседание на Общински съвет Велико Търново бе закрито в 13.25 ч.

Препис от протокола се изпраща на Областен управител и Районна прокуратура за сведение.

 

 

 

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ:

            /инж. Н. ТАЧЕВ/

 

ПРОТОКОЛИРАЛ

            /И. Иванова/

 

 

ЗАМЕСТНИК ПРЕДСЕДАТЕЛИ:

 

Г-н Тодор Тодоров: Г-н Георги Стефанов:

 

Г-жа Мария Рачева: Г-н Милев Михов:

 

ЗАСЕДАНИЯ