28.07.2016 12:00

Международен фестивал на историческите възстановки "Ежедневието на средновековен Търновград"

28 - 31 юли 2016 година Архитектурно-музеeн резерват “Царевец”

ЧЕТВЪРТЪК, 28 юли 2016 г.
8.00 ч. – 16.00 ч.  - АМР „Царевец“ - посрещане на участниците и построяване на лагера;
17.30 ч. – 18.00 ч. - пл. „Майка България“ - тържествено откриване
18.00 ч. – 19.00 ч. - шествие на участниците във фестивала до пл. „Цар Асен I“
19.00 ч. – 19.30 ч. - площад „Цар Асен I“ – представяне на групите и демонстрации
ПЕТЪК, 29 юли 2016 г.
9.00 ч. – отваряне на лагера за посетители
9.00 ч. – 9.30 ч. – представяне на групите и демонстрационните центрове
9.30 ч.  – 10.00 ч.  – представяне на Исторически театър Al’entrada - Киев
10.00 ч. – отваряне на стрелбището за лък и арбалет
10.00 ч. –10.30 ч. – “Изработване на оръжие през средновековието” – Борис Бедросов
10.30 ч. –11.30 ч. – курс по средновековно готварство – византийска кухня
10.30 ч. –11.30 ч. – демонстрации на група “Бели орлови“ - Сърбия
10.30 ч. –11.30 ч. – бойни умения и игри представя Наемна дружина “Барадж”
11.00 ч. –12.00 ч. – демонстрации с оръжие и двубои
12.00 ч. –13.00 ч. – обедна почивка
13.00 ч. – 13.30 ч. – "Средновековното облекло на Европа" представя  средновековно общество "Модус Вивенди"
13.30 ч. – 14.00 ч.  – "Българското въоръжение през Средновековието" – група “Чигот”
13.30 ч. – 15.30 ч. – демонстрации по центрове на стрелба с лък и метателни машини, занаяти и умения;
15.00 ч. – 16.00 ч. – демонстрация на превземане на укрепена кула и крепост, различни бойни умения с оръжие
16.00 ч. – 17.00 ч. – състезание за най-добра тъкачка на кори
17.30 ч. – 18.30 ч. – свободно разглеждане на лагерите за публиката
                          –  първи тур на състезанието за стрелба с лък за участниците
                          –  „Научи средновековен танц“ – училище по танци за публиката
СЪБОТА,  30 юли 2016 г.
9.00 ч. – отваряне на лагера за посетители
9.00 ч. – 9.30 ч.   – представяне на групите и демонстрационните центрове
9.30 ч. – 10.00 ч. – представяне на Исторически театър Al’entrada – Киев
10.00 ч. – отваряне на стрелбището за лък и арбалет
10.00 ч. – 10.30 ч. – "Средновековен български костюм" – представя Калина Атанасова
10.30 ч. – 11.30 ч. – курс по средновековно готварство – европейска кухня
10.30 ч. – 11.30 ч. – демонстрации на “Бели орлови“, Сърбия
10.30 ч. – 11.30 ч. – бойни умения и игри – представя Наемна дружина “Барадж”
11.00 ч. – 12.00 ч. – демонстрации с оръжие и двубои
12.00 ч. – 13.00 ч. – обедна почивка
13.00 ч. – 13.30 ч. – "Силата на лъка и меча" – представяне на Сдружение за запазване на  традициите "Авитохол" - Варна
13.30 ч. – 15.30 ч. – демонстрациина занаяти, стрелба с метателни машини
14.00 ч. – 15.00 ч. – състезание за изработване на стрела за лък
14.00 ч. – 15.00 ч. – демонстрация на средновековни игри и забавления
15.00 ч. – 16.00 ч. – демонстрация на превземане на укрепена кула и крепост, различни бойни умения с оръжие
16.00 ч. – 17.00 ч. – състезание за най-добра шивачка
17.30 ч. – 18.30 ч. – финал на състезанието за стрелба с лък за участниците
                           – „Научи средновековен танц“ – училище по танци за публиката
НЕДЕЛЯ, 31 юли 2016 г.
9.00 ч. – отваряне на лагера за посетители
9.00 ч.  – 9.30 ч.  – представяне на групите и демонстрационните  центрове
9.30 – 10.00 ч.  -  представяне на Исторически театър Al’entrada – Киев
10.00 ч. – отваряне на стрелбището за лък и арбалет
10.00 ч. – 10.30 ч. – "Средновековен български костюм" – представя Калина Атанасова
10.30 ч. – 11.30 ч. – демонстрации на група “Чигот“ -  Варна
10.30 ч. – 11.00 ч. – средновековни игри и забавления - НД "Традиция" – клон В. Търново
10.30 ч. – 11.30 ч. – бойни умения и игри – представя Наемна дружина “Барадж”
11.00 ч. – 12.00 ч. – демонстрации с оръжие и двубои
12.00 ч. – 13.00 ч. – обедна почивка
13.00 ч. – 13.30 ч. – "Силата на лъка и меча" – представяне на Сдружение за запазване на традициите "Авитохол" -  Варна
13.00 ч. – 15.30 ч. – демонстрации на занаяти, стрелба с метателни машини
15.30 ч. – 16.30 ч. – тържествено закриване на фестивала
Участници:
- НД ”Традиция” - клон Велико Търново
- НД ”Традиция” - клон Шумен
- Сдружение за исторически възстановки  "Чигот" - Варна
- Сдружение за запазване на традициите "Авитохол" - Варна
- Средновековно  общество MODVS VIVENDI – София
- Наемна дружина “Барадж” – Пазарджик
- Средновековна крепост “Туида” – Сливен
- Исторически театър Al’entrada  – Киев, Украйна
 - Група “Beli orlovi“ -  Белград, Сърбия
- Твер, Русия
- Сдружение “Св. Лазар” - Асеновград
- Франк Харисън - Великобритания
Свободни реконструктори: Калина Атанасова,  Борис Бедросов, Петър Петров, Иван Рендаков, Виктор Асенов, Йордан Сивков и други

 

 
© 2022 Община Велико Търново. Условия за поверителност. Условия за ползване.