За трета година членове на Клубовете на пенсионера и инвалида участваха в Общински турнир по шахмат

За трета година членове на Клубовете на пенсионера и инвалида взеха участие в Общински турнир по шахмат и Първи мемориал „Иван Цанов“, организиран от Община Велико Търново и Общински съвет на съюза на пенсионерите 2004. Събитието се проведе на 12.06.2019 г. в Клуба на пенсионера и инвалида „Втора младост“ на ул. „Възрожденска“ 12, гр. Велико Търново. В турнира се представиха 16 играчи, които спряха шахматните си часовници за една минута в памет изтъкнатия великотърновски шахматист мс Иван Цанов. Главен съдия на мероприятието бе Светла Йорданова – международен съдия и майстор на спорта, която проследи играчите състезавали се по Швейцарска система в 7 кръга. Борбата за първото място бе много оспорвана, като кръг преди края четирима оглавяваха класирането.

Купата за първо място сред играчите заслужи мс Пламен Кънчев, следван от гм по кореспондентен шах Младен Гуджев, а купата за трето място спечели Христослав Панов. Със същия актив са Борис Аврамов и мс Иван Илийков. Във призовата осмица попаднаха още Димитър Цеков, Атанас Атанасов и Живко Хлебаров.

Победителите класирани на първите три места получиха купи, а класираните до 8-мо място бяха наградени с медали, осигурени от Община Велико Търново. За успешното участие и представяне в турнира всички играчи получиха и почетни грамоти и книги.

© 2024 Община Велико Търново. Условия за поверителност. Условия за ползване.